godziny przyjęć po wcześniejszym umówieniu się

Pn-Pt 9.30-19.00

509 74 91 64
Umów wizytę

Pulsing

Masaż pulsacyjny (holistyczne pulsowanie): zabieg polegający na delikatnym kołysaniu i potrząsaniu całym ciałem człowieka leżącego na brzuchu lub na plecach.

– Pod wpływem rytmicznych drgań z częstotliwością ok. 120-160 uderzeń na minutę (częstotliwość bicia serca płodu w łonie matki) dochodzi do pulsowania środowiska wodnego organizmu i wszystkich płynów ustrojowych (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy), które krążą naturalnym rytmem.

– Masaż w pełni relaksuje, usuwając całkowicie napięcia i stresy.

Źródło:Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2001.

Pulsing to metoda pracy z ciałem dająca głęboki relaks. Polega na uwalnianiu napięć poprzez rytm i kołysanie ciała. Pulsowanie Holistyczne to połączenie pracy z ciałem Reicha, bioenergetyki Lowena, pulsowaniu Curtisa Turchina, dla którego inspiracją była praca dr Tragera z rytmem (twórcą Trageringu), terapią bodymind, oraz na wielu innych metodach terapeutycznych. Pulsing opiera się o praca z płynami ciała. Powrót do naturalnego rytmu i uzdrawiającego przepływu.

Jak wygląda sesja Pulsingu?

W czasie sesji  pacjent leży  w ubraniu na łóżku do masażu. Terapia polega na kołysaniu ciałem w bardzo specyficzny sposób, ma on przypomnieć rytm bicia serca płodu w łonie matki. Celem jest stan „bycia w łonie” czyli stan pełnego poczucia bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia.

Pulsowanie zalicza się też do najprostszych i najprecyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny. Zatem PULSING to terapia prewencyjna. Mimo, że jest to zabieg bardzo łagodny, działa bardzo głęboko; opiera się na ważnej zasadzie. Zasadą tą jest NIEINGEROWANIE, nie przyspieszanie, nie nakładanie żadnego rodzaju presji czy kontroli.

Głębokie uwolnienie napięcia ze struktur powięziowych, które przechodząc przez kolejne struktury ciała i regulują przepływ płynów i informacji biochemicznych.

Taka terapia spełnia funkcję delikatnego i skutecznego drenażu limfatycznego, pracując na warstwie płynów i tkance łącznej. Pulsing wpływa też na rozluźnienie tkanki łącznej – daje możliwość uwolnienia napięć o podłożu psychosomatycznym, daje też możliwość pracy z emocjami czyli jest formą psychoterapii tkankowej.

Rozluźnienie dla narządów wewnętrznych, układu mięśniowego i kostnego,  głęboki relaks i regeneracja dla układu nerwowego.

Pulsing to terapia w ubraniu, zatem zabierz ze sobą swobodne, niekrępujące ruchów ubranie i skarpetki na zmianę.