godziny przyjęć po wcześniejszym umówieniu się

Pn-Pt 9.30-19.00

509 74 91 64
Umów wizytę

Masaż przy BRUKSIŹMIE

Masaż żuchwy, twarzy, mięśni mimicznych zewnątrz jak i wewnątrz jamy ustnej to niezastąpiony element terapii przy brusizmie, zgrzytaniu zębami oraz zaciskaniu szczęk.

Jeśli zauważasz u siebie bolesność w okolicach kątów żuchwy, mówienie z zaciśniętymi zębami, bóle głowy, zgrzytanie nocne zębami oraz ścieranie się zębów to koniecznie udaj się do stomatologa. W większości przypadków przyczyną pierwotną takich dolegliwości jest  podłoże psychosomatyczne czyli ogólnie rzecz ujmując STRES, którego w ostatnim czasie mamy w nadmiarze. Zgrzytanie zębów może doprowadzić do starcia szkliwa w wyniku czego mogą ulec zmianie rysy twarzy.  Terapia powinna opierać się o stomatologa, terapię psychologiczną i masaż, który doprowadzi do równowagi fizjologicznej mięśnie twarzy oraz staw skroniowo-żuchwowy. Dzięki pracy na tych trzech frontach jesteśmy w stanie osiągnąć SUKCES czyli powrót do prawidłowej pracy mięśni i pozbycie się bruksizmu. Bruksizm to nie tylko problem zębów ale też zbyt napiętych mięśni żwaczy oraz zmian zwyrodnieniowych stawów skroniowo-żuchwowych.

Masaż obejmuje pracę zarówno zewnątrz twarzy, szyi, karku, podbródka jak i wewnątrz jamy ustnej. Redukuje on napięcie na mięśniach. Terapii manualnej może poddać się osoba zarówno dorosła jak i dziecko.