Czym jest zabieg endermologii?
Chyba każda kobieta, zetknęła się z problemem cellulitu. W momencie, kiedy problem się pojawia, najczęściej kupujemy różnego rodzaju kremy przeciw cellulitowi lub fundujemy sobie kuracje odchudzające oraz wykorzystujemy inne znane metody, które z różnym skutkiem oddziaływają na poprawę stanu naszej skóry. Jednak rzadko dają one w pełni zadowalające efekty. Można zastosować również metody chirurgiczne jednak ich cena nadal jest dość duża. Najlepiej, aby zabieg był skuteczny i zarówno tani.
Endermologia jest właśnie metodą skutecznie przeciwdziałającą cellulitowi. Jest to metoda próżniowa, którą wynalazł Louis Paul Guitay, kiedy to po wypadku na motocyklu przez wiele miesięcy był rehabilitowany przy pomocy masaży ręcznym mających na celu wygładzenie skóry. W trakcie masaży zauważył on, że od siły nacisku i umiejętności masażysty zależała w głównej mierze skuteczność masażu. Postanowił on wówczas stworzyć maszynę naśladującą ruchy masażystów i wykonującą masaż ze stałą siłą nacisku.
Endermologia to nic innego jak masaż wykonywany mechanicznie. Masaż ten imituje ruchy masażystów wykorzystując jednocześnie zwiększoną siłę nacisku. Wykonanie masażu odbywa się przy wykorzystaniu specjalnej głowicy wyposażonej w dwie rolki, które są ruchome i pracują niezależnie. Dodatkowo prócz rolek głowica posiada komorę ssącą, która zasysa masowany fałd skóry. Intensywność podciśnienia jest indywidualnie dobierana, tak, aby zabieg nie był bolesny.
Czym różnie się endermologia od innych zabiegów?
Zastanawiające jest, czym różni się endermologia od innych metod i dlaczego właśnie ona jest skuteczna a inne mniej lub wcale. Funkcje ochronne skóry nie pozwalają, aby substancje z zewnątrz wnikały zbyt głęboko, funkcje te stanowią pewnego rodzaju przeszkodę w skutecznej walce z cellulitem, który powstaje w głębokich warstwach skóry. Kremy i inne kosmetyki są mniej skuteczne gdyż nie wnikają odpowiednio głęboko. Endermologia leczy cellulit w miejscu jego powstawania, oddziałuje na tkankę łączną, dlatego skutecznością przewyższa inne metody. Endermologia nie tylko skuteczna jest w walce z cellulitem, ponad to wygładza skórę, rozluźnia napięte mięśnie, spłyca rozstępy i blizny, ujędrnia skórę oraz modeluje sylwetkę.
Jakie korzyści daje endermologia?
Masaż przy wykorzystaniu te metody, pełni również funkcję masażu limfatycznego, dzięki czemu pozawala oczyścić organizm z toksyn. Prócz tego poprawia ukrwienie tkanek oraz wzmaga wymianę między komórkową. Aby oczyszczanie organizmu było skuteczniejsze zaleca się spożywani minimum dwóch litrów wody dziennie.
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że jest on bezinwazyjny, skutecznie zwalcza cellulit i wspomagając naturalne procesy zachodzące w organizmie pozwala również zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w specjalnym kombinezonie (endermowear lub trykot), który ma za zadanie zwiększyć poślizg rolek oraz chroni przed uszkodzeniami naskórka. Trykot jest zapewniony w cenie zabiegu i jest on nowy, wyłącznie do dyspozycji pacjentki, także nie ma obawy, że będziemy zakładać używany kombinezon. Jednym z bardzo pożądanych zalet endermologii jest fakt, że pozwala na modelowanie sylwetki dokładnie w tych miejscach, w których jest to konieczne, oszczędzając miejsca gdzie modelowanie sylwetki jest zbyteczne. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a wraz z kolejnymi zabiegami stają się coraz większe. Skuteczność endermologii w walce z cellulitem została potwierdzona atestem FDA Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i żywności.
Jak wygląda zabieg endermologii?
Zabieg jest sterowany komputerowo, pacjentka po przebraniu w kombinezon przylegający do ciała gotowa jest już do zabiegu. Terapeuta prowadząc głowice powoduje powstanie przy pomocy podciśnienia fałdy skórnej. Skóra przybiera kształt fali, która rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz za pomocą rolek. W ten sposób pobudzana jest tkanka, a zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Skóra ta jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie i pobudza metabolizm. Podczas zabiegu poprzez układ limfatyczny usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze oraz pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolagenu, co dodatkowo poprawia elastyczność skóry. Zabieg trwa w przybliżeniu trzydzieści minut. Aby efekty były zadowalające trzeba wykonać cykl kilkunastu zabiegów, dokładna potrzebna liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjentki oraz indywidualnych predyspozycji. Zabieg endermologii działa również relaksująco i odprężająco, co skutecznie łagodzi stres. Oczyszczenie organizmu z toksyn pozwala skórze odzyskać młody i zdrowy wygląd.
Czy są przeciwwskazania do wykonywania zabiegu endermologii?
Zabieg mimo bardzo dużej ilości pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki posiada pewne przeciwwskazania, należą do niech miedzy innymi: ciążą, okres karmienia piersią, skłonności do żylaków oraz naczyniaków, ostre stany chorobowe, czynne nowotwory, przyjmowanie antykoagulantów i zapalenie żył. Wykonanie zabiegu odradza się także w ciągu pięciu miesięcy po porodzie naturalnym i nawet do 8 w przypadku cięcia cesarskiego. Prócz typowych przeciwwskazań zabieg endermologii posiada również ograniczenia miejscowe typu: bolesne żylaki, przepuklina brzuszna, naczyniaki lub liczne tłuszczaki.
Endermologia – skuteczna metoda redukcji cellulitu
Endermologia jest jedną ze skuteczniejszych metod usuwania ( redukcji ) cellulitu, rozstępów, leczenia blizn ( od tego pierwotnie się wywodzi), wyszczuplania i modelowania sylwetki, ujędrniania skóry.
Twórcą techniki endermologii jest Louis Paul Guitay. Bazując na własnych doświadczeniach związanych z rehabilitacją i usuwaniem blizn po wypadku motocyklowym skonstruował on w połowie lat 80-tych XX wieku pierwowzór obecnego urządzenia. Jest on założycielem firmy LPG – producenta powszechnie obecnie stosowanych maszyn.
Zabieg endermologii trwa zazwyczaj nieco ponad pół godziny. Pacjent ubierany jest w specjalny kombinezon, dzięki czemu głowica składająca się z dwóch rolek masująco- ssących nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Aby zabieg dał widoczne efekty musi być wielokrotnie powtarzany ( ok10-15 razy )
źródło: endermologia.com.pl
Najlepsze efekty gdy zabiegi wykonujemy 2-3 razy w tygodniu minimum 10 zabiegów.