godziny przyjęć po wcześniejszym umówieniu się

Pn-Pt 9.30-19.00

509 74 91 64
Umów wizytę

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – leczniczy uchodzi za jedną z najstarszych metod leczenia. Wywodzi się z Chin i Indii, gdzie stanowi naturalną metodę leczniczą. Korzysta się w nim z wielu technik manualnych, stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie odczynu w tkankach i narządach.

Masaż klasyczny należy do masaży mocniejszych o silniejszym nacisku. Masażysta stosuje techniki głaskania, rozierania, ugniatania oraz oklepywanie, wstrząsanie. Wszystkie zastosowane techniki są technikami mocnymi, mającymi na celu rozpracowanie napięć mięśniowych.

Celem masażu klasycznego jest przywrócenie równowagi napięcia spoczynkowego mięśni szkieletowych.Napięcie spoczynkowe mięśni wpływa pośrednio na siłę pociągania takich struktur anatomicznych jak więzadła czy rozcięgna oraz w pewnym stopniu na naczynia krwionośne i limfatyczne a także nerwy obwodowe. Zatem powrót do równowagi napięcia mięśniowego w wyniku działania masażu klasycznego przyczyni się do prawidłowego funkcjonowania całego układu ruchu człowieka.

W wyniku masażu klasycznego narządy wewnetrzne sa lepiej zaopatrzone w tlen i substancje odżywcze również wspomaga szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Dzięki temu nastepuje szybsza regeneracja tkanek w masowanej okolicy. Bodźce mechaniczne podczas masażu działają uspokajająco, zmniejszajac napięcie mięśni oraz napięcie psychiczne.

Korzyści masażu klasycznego:

  • reguluje napięcie mięśniowe,
  • zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni,
  • przyspiesz przemianę materii,
  • uaktywnia przepływ krwii i limfy.

 

Masaż klasyczny pleców pomaga utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji.