godziny przyjęć po wcześniejszym umówieniu się

Pn-Pt 9.30-19.00

509 74 91 64
Umów wizytę

Masaż bańkami chińskimi

Bańki chińskie znajdują zastosowanie w medycynie chińskiej ponad 3000 lat. W Europie obecne są krócej a ich zastosowanie jest mniej  uniwersalne.

Masaż bańkami chińskimi to nic innego jak terapia podciśnieniem wraz z masażem i akupresurą. Tego typu masaż znajduje zastosowanie w kuracjach antycellulitowych i drenażu limfatycznym.

Cellulit to złogi tłuszczu podskórnego, które powodują, że skóra wygląda jak pomarańcza, z fałdkami i nieestetycznymi grudkami. Okolice w których głównie występuje cellulit to: uda, pośladki, brzuch, kolana, łydki i barki.

Przyczyny powstawania cellulitu dzielimy na:

  1. wewnętrzne, do których zaliczamy: uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, dysfunkcje w układzie żylnym i limfatycznym,
  2. zewnętrzne, do których zaliczamy: niezdrowa dietę, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi oraz używki.

Masaż bankami chińskimi polega na intensywnym masowaniu tkanki podskórnej okolic dotkniętych cellulitem. Należy on do dość mocnych masaży ale efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Następuje przyspieszenie krążenia krwi i przemiany materii dzięki czemu skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Ma również działanie relaksujące i uspokajające, dlatego zalecany jest osobom przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia, po intensywnym treningu oraz w kuracji odchudzającej.

Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia okolic masowanych oraz delikatne ciepło. Jednak jest to zdrowy odruch naszego organizmu świadczący o tym, że skóra się rozluźniła i dobrze ukrwiła. To silne przekrwienie daje rewelacyjne efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę.

Działanie zabiegu:

  1. przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i złogów tłuszczyku podskórnego,
  2. zwalcza cellulit (już po 5 zabiegach widać znaczną różnicę w wyglądzie skóry),
  3. ujędrnia skórę, wygładza i redukuje nieestetyczną pomarańczową skórkę,
  4. modeluje sylwetkę, regularne zabiegi sprawią, że Twoje ciało wypięknieje, stanie się szczuplejsze,
  5. zmniejsza obrzęki,
  6. relaksuje, uspokaja i odpręża mięśnie.

Częstotliwość zabiegów:

Wykonuje się go co 2, 3 dni. Zaleca się 10 zabiegów w jednym ciągu, później przerwa i można zrobić kolejną serię.