Bańki Ogniowe Poznań
Terapia bańkami to metoda zaliczana do medycyny naturalnej, w której wykorzystuje się niewielkie szklane naczynia nazywane bańkami. Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny i nie powinien powodować niepożądanych skutków. Głównym celem stawiania baniek jest pobudzenie i mobilizacja układu odpornościowego, a także jego „uruchomienie” w sytuacji, gdy jego praca jest osłabiona lub zaburzona. Zabieg ma wspierać organizm poprzez aktywowanie i wzmacnianie naturalnych mechanizmów samoregulacji i samoleczenia.
Stawianie baniek jest metodą wspierającą naturalne procesy regeneracyjne organizmu i nie stanowi substytutu leczenia medycznego. Zabieg powinien być każdorazowo poprzedzony wywiadem oraz oceną stanu zdrowia osoby poddawanej terapii. W przypadku chorób przewlekłych, przyjmowania leków lub jakichkolwiek wątpliwości zdrowotnych zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem lub innym wykwalifikowanym specjalistą. Terapeuta ma prawo odmówić wykonania zabiegu, jeśli uzna, że istnieją przeciwwskazania mogące wpłynąć na bezpieczeństwo lub zdrowie klienta.
Efekty stawiania baniek:
- wsparcie odporności organizmu
- działanie odprężające i relaksujące
- efekt przeciwbólowy
- pobudzenie procesów regeneracyjnych
Przeciwwskazania do stawiania baniek
- gruźlica
- choroby nowotworowe
- hemofilia i inne zaburzenia krzepnięcia
- zakrzepica żył głębokich
- choroby skóry w miejscu planowanej aplikacji baniek
- inne schorzenia, w których działanie wykrzepiające (z naczyń włosowatych) lub próżniowe baniek może pogorszyć stan zdrowia pacjenta
- okres „burzy cytokinowej”, w trakcie lub bezpośrednio po infekcji (np. po COVID-19)
- znaczne ogólne osłabienie i wyniszczenie organizmu
- otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu planowanego zabiegu
- przepuklina w obszarze objętym leczeniem
- ciąża
- stany zapalne otrzewnej
- żylaki w miejscu planowanej aplikacji baniek
- skłonność do pękania drobnych naczyń krwionośnych (tzw. pajączki)
- zaburzenia krzepliwości krwi lub stosowanie leków rozrzedzających krew
- gorączka – temperatura ciała powyżej 38°C
- anemia
- ostre stany pourazowe i zapalne
- rozejście kresy białej
- odma
- endometrioza
Wskazania do stawiania baniek:
- napięciowe bóle głowy
- stany zapalne zatok przynosowych
- astma oskrzelowa
- zapalenie oskrzeli
- zapalenie płuc
- infekcje wirusowe i bakteryjne
- atopowe zapalenie skóry
- zapalenie opłucnej
- różnego typu zaburzenia pracy narządów wewnętrznych
- zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów
- choroby o podłożu reumatoidalnym
- bolesne miesiączki oraz dolegliwości związane z cyklem
- schorzenia narządu ruchu przebiegające z bólem
OPINIE O SALONIE
DOSKONAŁA Na podstawie 106 opinii Opublikowano na Piotr ZąbeckiTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Po kilku zabiegach na bliźnie bardzo duża poprawa. Zuza rewelacyjnie podchodzi do terapii, działa wieloaspektowo, a najważniejsze że czuję efekty!Opublikowano na Luiza LembiczTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Serdecznie polecam masaże u Pani Zuzanny. Pełen profesjonalizm i przyjazna, domowa atmosfera :)Opublikowano na Rita Stróżyk-TorbaTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Polecam z całego serca. Pełen profesjonalizm, opieka nad klientem i te efekty👌👌👌 To doświadczenie czuć! Wszystko w przemiłej atmosferze🩷Opublikowano na monika smogorTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Z całego serca polecam Zuzę. Zawsze potrafi postawić mnie na nogi i skutecznie pomóc w bólu. Profesjonalna, zaangażowana i niezwykle skuteczna. Korzystam regularnie i nie wyobrażam sobie lepszego specjalisty.Opublikowano na Izabella KopczyńskaTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Polecam😀 Byłam pierwszy raz na masażu Kobido i zdecydowanie polecam 😀 Jeszcze nie raz odwiedzę to miejsce 😀Opublikowano na Beata BąkTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Korzystam z gabinetu od 10 lat, zawsze jestem zadowolona z wykonanych zabiegów. Masaże zdrowotne nie raz mi pomogły, które były wykonywane rzetelnie, z chęcią wracam na zabiegi. Polecam do skorzysta z gabinetu.Opublikowano na Magdalena AleksiewiczTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Podpisuję się pod wszystkimi opiniami na 5, gdyż ja również jestem bardzo zadowolona z masażu, który trwał tyle czasu, ile trzeba i skutecznie rozluźnił mięśnie. Pani Zuzanna poza masażem zwraca uwagę na inne tematy zdrowotne, traktuje klienta holistycznie. Polecam!Opublikowano na Goodwill KdTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Korzystałem u Zuzy zarówno z masaży relakasacyjnych, jak i intensywniejszych sportowych. Zawsze wychodzę zadowolony. Usługi na najwyższym poziomie, a do tego fajna, luźna atmosfera. Polecam!Opublikowano na Ilona KulinskaTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Jeśli szukacie kogoś, kto potrafi zdziałać cuda, to trafiliście idealnie. złote rączki! Przyszłam do gabinetu w rozpaczy, z ręką, która odmawiała posłuszeństwa. Myślałam, że nic już nie pomoże. A jednak! Masaż połączony z innymi cudami był nie tylko relaksujący i cudowny, ale przede wszystkim niesamowicie terapeutyczny. Moja ręka została uratowana! Wróciła jej pełna sprawność, a ja odzyskałam komfort życia. Niesamowity talent i empatia a przede wszystkim cudowna Kobieta :)Opublikowano na Anna PoprawskaTrustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Wspaniałe miejsce!!! Pełen profesjonalizm.Masaż kobido w ciepłej, relaksującej atmosferze,przy użyciu naturalnych produktów o pięknym zapachu.Aktualnie punkt obowiązkowy mojego tygodnia.Twarz po masażu rozpromieniona,gładsza😀.Polecam.Potwierdzono przez: TrustindexZweryfikowana odznaka Trustindex to Uniwersalny Symbol Zaufania. Tylko najlepsze firmy mogą uzyskać zweryfikowaną odznakę z oceną powyżej 4.5, na podstawie opinii klientów z ostatnich 12 miesięcy. Przeczytaj więcej