godziny przyjęć po wcześniejszym umówieniu się

Pn-Pt 9.00-20.00

509 74 91 64
Umów wizytę

Dietetyka

Odżywianie jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Stopień zaspokojenia tej potrzeby determinuje rozwój, zdrowie i sprawność fizyczną. Na początku dziejów ludzkości o pożywienie trzeba było walczyć, niekiedy z narażać życie. W tamtych czasach człowiek miał dużo ruchu i mało żywności. Póżniej w wyniku kolejnych osiągnięć cywilizacyjnych człowiek sam zaczął uprawiać żywność, miał już większa kontrolę nad jej ilością. W wyniku dalszych dziejów doszło do tego, że obecnie mamy nadprodukcję żywności. Teraz już nie trzeba „biegać” za śniadaniem czy obiadem. Niestety taki rozwój wypadków spowodował, ze obecnie borykamy się z przejedzeniem i otyłością przy jednoczesnym niedożywieniu organizmu. Żywność, którą powszechnie można zakupić w sklepach jest żywnością wysoce przetworzoną niedostarczającą nam odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. A reklamy telewizyjne tylko podsuwają nam kolejne pomysły na nic nie warte przekąski oraz posiłki, które przynoszą naszym organizmom same szkody.

diet

Prawidłowe zasady żywienia pozwalają dostarczać organizmowi odpowiednich ilości i jakości składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Prócz tej podstawowej funkcji, pożywienie powinno dostarczać przyjemności smakowych, węchowych i wzrokowych. Posiłek musi wyglądać atrakcyjnie na talerzu, ładnie pachnieć i dobrze smakować a jednocześnie dostarczać wszystkich mikroelementów, makroelementów oraz witamin.

Konsultacja dietetyczna, jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Termin wizyty ustalam z Państwem mailowo lub telefonicznie. Pierwsza konsultacja trwa około 60 minut. W czasie jej trwania zostaje dokonany pomiar antropometryczny ciała: wzrostu, masy ciała, obwódu talii i bioder. Również następuje pomiar tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie.

Aby jak najlepiej dopasować dla Państwa dietę zostaje przeprowadzona ankieta, która pozwoli na ułożenie jak najbardziej dopasowanego dla Państwa indywidualnego planu dietetycznego. W związku z tym warto zastanowić się nad:

1. Ilością, wielkością i jakością posiłków zarówno w ciągu tygodnia jak i w weekend.
2. Dolegliwościami zdrowotnymi, czy jakieś występują.
3. Czy przyjmowane są jakieś leki.
4. Jaką ilość płynów dziennie jest wypijane przez Państwa i w jakiej postaci.
5. Czy uprawiacie Państwo jakąś formę sportu, jak często i w jakim czasie.
6. Czy wcześniej stosowaliście Państwo diety. Jakie i jak długo.
7. Jesli macie Państwo „świeże” wyniki badań: morfologia krwi, żelazo, ALAT, cholesterol, TSH, stężenie glukozy we krwi, proszę je przynieść ze sobą.

Na pierwszej wizycie otrzymujecie Państwo ode mnie dietę oczyszczającą, następnie w ciągu 5-7 dni otrzymujecie na maila swój indywidualny plan żywienia na 7 dni.

Kolejna konsultacja w trakcie tej 7 dniowej diety i ewentualne poprawki. A także pomiary antropometryczne.

W czasie kuracji dietetycznej proponuje i zalecam zabiegi fizjoterapeutycznego odchudzania oraz picie wody alkaicznej.